Innovlab blog

Články

<Enter category description>
1-12 z 23 výsledkov

Košice sa stanú centrom inovácií a digitalizácie. Spolupráca vedy a súkromného sektora podporí rozvoj regiónu

24. 5. 2022, Košice - V Košiciach vzniká spolupráca, ktorá otvorí dvere inováciám, digitalizácii a umožní vytvorenie platformy pre akademické a korporátne partnerstvá. Zástupcovia spoločnosti Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia (DT ITSO SK) dnes podpísali memorandum s Košickým klastrom nového priemyslu (Cassovia New Industry Cluster - CNIC).

Čitať viac »

Inovačný deň v Tabačke priniesol nové a inšpiratívne nápady

Zástupcovia Inovačného centra Košického kraja, Innovačného centra Innovlabu DT IT Solutions Slovakia a Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach pripravili spoločne Inovačný deň na tému Ako dostať na naše stoly zdravé a kvalitné potraviny. Vďaka uvoľneným protipandemickým opatreniam sme sa mohli stretnúť fyzicky a to v Tabačke Kulturfabrik dňa 28.4.2022.

Čitať viac »

Súťaž TOP študentská práca pozná svojich víťazov

Mať nápad, ktorý dokáže pomôcť spoločnosti a aspoň trošku zlepšiť tento svet, je v dnešnej dobe veľmi cenné. Vedia to aj v UVP Technicom, ktorý v spolupráci s Innovlab StartUp Centrom vyhlásil na jar tohto roku súťaž o najlepšiu záverečnú študentskú prácu, ktorá bola vyhlásená 1. mája 2021.

Čitať viac »

Hľadá sa najlepšia záverečná študentská práca

Študenti Technickej univerzity v Košiciach sa môžu zapojiť do súťaže Top študentská práca. Prihlásiť sa môže každý, kto v školskom roku 2020/2021 úspešne obhájil svoju bakalársku, diplomovú alebo záverečnú prácu doktorandského štúdia na TUKE v termíne do 30. júna 2021.

Čitať viac »

TOP ŠTUDENTSKÁ PRÁCA

Má Tvoja práca biznis potenciál? Prináša nové riešenie, ktoré môže nájsť praktické uplatnenie? Veríš svojej práci a chceš aj Ty vstúpiť medzi podnikateľskú elitu? Alebo chceš ponúknuť svoje inovatívne riešenie potenciálnym záujemcom?

Čitať viac »

Hackathon 2020 – 140 účastníkov z FEI TUKE

Jedným z tradičných podujatí pre košických vysokoškolákov aj kreatívnu verejnosť je Hackathon, ktorý sa pravidelne organizuje v Univerzitnej knižnici TUKE. Tento rok sa však event vo svojej tradičnej podobe – účastníci od piatka do nedele na jednom mieste – nemohol konať. Alternatívou bol Hackathon 2020 pre študentov Katedry počítačov a informatiky Fakulty elektrotechniky a informatiky TUKE.

Čitať viac »

Kategórie